Szukasz kalendarza na 2022 rok? Sprawdź nasze propozycje!

Koniec roku tuż-tuż, a Ty wciąż nie wiesz, w jakim kalendarzu zaplanować kolejne przygody? Rozumiemy, że wybór kalendarza to duża decyzja. Setki możliwości, dziesiątki układów, pewnie aż mieni Ci się od tego w oczach. Ale nic się nie martw – my czuwamy. I z chęcią pomożemy Ci wybrać idealny kalendarz, który będzie godnym partnerem na cały rok!

Kalendarz Klasyk MMXXII – klasyka gatunku

To na jego widok papiernicze serca biją szybciej. Gładki papier, złocisty hot-stamping, płócienny grzbiet… Klasyk jest z nami od sześciu lat. Co roku nanosimy kosmetyczne poprawki lub odświeżamy kolorystykę, ale w głębi duszy jest taki sam. Pionowy układ, rozpiski tygodniowe, miesięczne i roczne. Dodatkowo z tyłu ma strony na luźne notatki, przemyślenia, plany na przyszły rok. Kalendarz Klasyk ma w środku kropkowany wzór i tasiemkową zakładkę, a jego układ świetnie sprawdzi się, jeśli kochasz robić listy to-do.

Klasyk – kalendarz tygodniowy pionowy

Kalendarz Copper – tygodniowy kalendarz w wielu odsłonach

Copper (z ang. miedź), bo można w nim znaleźć całkiem sporo miedzianych akcentów. W środku ma ten sam papier, co Klasyk – świetnie sprawdzi się do wymagających piór wiecznych. Wyposażony jest w rozkładówki roczne, miesięczne, tygodniowe i materiałową zakładkę. Na jego stronach znajdziesz kalendarium w układzie poziomym, odpowiednie dla osób, które robią krótkie notatki i zapisują ważne spotkania. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, nie ma sprawy. Każda rozkładówka tygodniowa ma obok swoją stronę na zapiski. Copper występuje w dwóch rodzajach – w oprawie twardej lub miękkiej. Ta pierwsza jest bardziej elegancka, odporna na zabrudzenia i wytrzymała. Za to kalendarze w miękkiej oprawie mają bardziej wyraziste kolory i są sporo lżejsze. Jeśli lubisz linie, metaliczne akcenty i elegancką formę – Copper jest stworzony dla Ciebie.

Copper – kalendarz tygodniowy poziomy

Midori MD Paper – doskonały minimalizm

Midori MD Paper to japońska marka, bardzo lubiana wśród papierniczych freaków. Ceniona przede wszystkim za świetniej jakości papier. Jak co roku, twórcy Midori przygotowali całą gamę kalendarzy do wyboru. Nazywamy go kalendarzem, ale to taki nietypowy twór – trochę kalendarz, trochę planner. Na początku znajdziesz rozkładówki roczne i miesięczne. Później natomiast są niedatowane strony w linie do własnej aranżacji.  Tygodniowe kalendarze występują w formatach A5, Slim i A6. Są także opcje dzienne, w formacie A5 i A6. Tutaj jedna strona przeznaczona jest na jeden dzień w roku, jednak rozkładówki nie są sztywno przypisane konkretnej dacie. Oprócz tego, kalendarze mają tasiemkową zakładkę, a do wersji tygodniowych możesz dokupić okładki, które ochronią jasny notes przed zabrudzeniami. Kalendarze od Midori świetnie się sprawdzą, jeśli w planowaniu cenisz swobodę i minimalizm.

Kalendarze Midori – doskonały minimalizm

Wycinki w termosie – dawka inspiracji z przymrużeniem oka

Kalendarz Wycinki w termosie to projekt, który zapoczątkowaliśmy w 2020 roku z Gosią Konieczną. Gosia tworzy kolaże z wycinków prasowych i robi to dobrze. Publikowane w sieci od lat “wycinki w termosie” mają wielu fanów, ale coś czujemy, że po zakupie kalendarza będą miały ich jeszcze więcej! Format kalendarza to zwężone A5, co czyni go zgrabną alternatywą dla klasycznych A5. W środku są rozkładówki roczne, miesięczne i tygodniowe oraz gładkie strony na notatki. Ale najważniejsze – każdy tydzień i miesiąc opatrzony jest niepowtarzalnym i niepublikowanym dotąd słownym kolażem. Czasem nostalgicznym, niekiedy śmiesznym, innym razem inspirującym. Każdy z nich to taka mała niespodzianka na rozpoczęcie nowego tygodnia. Ostrzegamy, że ciężko powstrzymać ciekawość – od razu chce się przeczytać wszystkie!

Tygodniowy kalendarz Wycinki w termosie

Kalendarz dzienny Everyday – poręczny i sprytny

Everyday jest naszym tegorocznym świeżakiem. To kieszonkowy kalendarz dzienny, w oprawie ze skóry ekologicznej – dzięki niej zabrudzenia możesz usunąć wilgotną ściereczką. Rozkładówki dzienne kalendarza mają sprytny układ: w połowie zadrukowane są w drobną linię, a w połowie gładkie. Dzięki tak zaaranżowanej przestrzeni, jeden dzień łatwo podzielić na dwie odrębne sekcje. Pół dnia na pracę, pół na przyjemności? Czemu nie! Everyday będzie idealny, jeśli lubisz mieć na oku cały dzień, ale onieśmielają Cię duże kalendarze dzienne, które mogłyby ciążyć w torbie czy plecaku. Przywitajcie go ciepło! Kto wie, może zabawi z nami na dłużej. 

Everyday – kieszonkowy kalendarz dzienny

Pan Kalendarz – ten typ tak ma

Gości u nas już od kilku lat. Wśród osób, które bez kalendarza czują się jak bez ręki, Pan Kalendarz znany jest przede wszystkim ze swojego odjechanego projektu graficznego. Tam nie ma miejsca na nudę! Pan Kalendarz co roku zaskakuje nową odsłoną okładek i środków. W tym roku okładka jest czarna i ma cztery wzory do wyboru – dodatkowo można go zamknąć na gumkę. Lubimy go za praktyczność i zaskakujący środek. Co roku czekamy na nową edycję – założymy się, że nie tylko my!

Pan Kalendarz

Sezonownik – przewodnik po sezonowości

Wrócił! Po rocznej przerwie powraca Sezonownik. W tej edycji inspiracją są pory roku i ich rytm, który wyznacza naturalny cykl. Twórczynie zachęcają do zwrócenia uwagi na sezonowość, balans i własny dobrostan. Znajdziesz w nim też informacje o mocy ziół, drzew i kamieni. Sezonownik jest podany w klasycznej czerni, z detalem w postaci hot stampingu na okładce. Ma też gumkę, która zgrabnie zamyka całość. To świetna propozycja, jeśli lubisz naturę i – oprócz przestrzeni na notatki – w kalendarzu szukasz dawki inspiracji. 

Sezonownik – tygodniowy kalendarz blisko natury

Kalendarz Elemento – design prosto z Pragi

Marka Papelote z Czech jak zwykle zaskakuje nas swoimi projektami. Ich kalendarz Elemento zbliżony jest do formatu B6. Okładka wykonana jest z czarnego kartonu, na której znajduje się delikatne tłoczenie w kształcie gwiazdki. W środku znajduje się kalendarium w układzie tygodniowym horyzontalnym. Obok rozkładówki jest strona na notatki – zamiennie w kropki, linie, gładka lub w kratkę. Kartki spięte są spiralą, kalendarz ma także sprytną kieszonkę na luźne notatki i zamykanie na gumkę. Kalendarz 2022 od Papelote to nieco szalona propozycja w swojej formie, ale w stonowanym wydaniu - idealny balans. 

Elemento – tygodniowy kalendarz horyzontalny

Kalendarz ścienny Kal – dla Ciebie i wnętrza

Kalendarze ścienne, oprócz funkcji użytkowej, ozdobią Twoją przestrzeń. Na ścianie naszego sklepu dumnie wisi Kal. To kalendarz, który ma sześć dwustronnych kart, każda z widokiem kolejnego miesiąca. Do zestawu dołączone jest mocowanie do ściany, jednak jeśli Kal był już kiedyś w Twoim domu, można dokupić sam wkład. Kal utrzymany jest w czarno-białej kolorystyce, dlatego nie narzuca się i nie dominuje. Z czasem jednak nabiera charakteru wraz z powstawaniem na nim Twoich notatek. 

Kalendarz ścienny KAL

Typodarium – propozycja w stylu retro...

...ale w nowoczesnym wydaniu. Pamiętasz kalendarze zrywki u babci? Na tej samej zasadzie działa Typodarium. To gratka dla fanów typografii. Twórcy kalendarza co roku śledzą najnowsze trendy w projektowaniu fontów, a potem zamykają je w tej małej kostce. Każdy dzień przedstawia inny krój pisma, codziennie odkrywając przed Tobą typograficzną inspirację. Kalendarz posiada też podpórkę, więc łatwo ustawisz go na biurku. 

Typodarium – kalendarz zdzierak

Wybór kalendarzy jest ogromny, pytanie brzmi: czego potrzebujesz? Jeśli lubisz mieć kalendarz pod ręką, wybierz te w formacie A5 lub mniejszym. Kiedy cenisz inspirujące treści – proponujemy Typodarium lub Wycinki w termosie. Cenisz prostotę i wysoką jakość? Twoja minimalistyczna dusza zapewne łaknie Midori. Cokolwiek nie wybierzesz, pamiętaj, że kalendarz jest dla Ciebie, a nie Ty dla niego. Planuj, kiedy chcesz, ile chcesz, rób przerwy, jeśli ich potrzebujesz. Dobrego roku 2022!


Tekst: Ilona Machulska

Nowości

Zobacz ostatnio dodane produkty i odkryj świeże papiernicze inspiracje.

więcej