28-29 września 2019, Warsztaty Hygge x Papierniczeni – linoryt

Producent:
250.00 PLN

Papierniczeni i HyggeBlog zapraszają Was na warsztaty z linorytu, które poprowadzi Justyna Mazur z pracowni grafiki warsztatowej Litograf.

Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z najstarszą na świecie techniką druku – drukiem wypukłym. 

Pierwszego dnia Justyna zaprezentuje różne rodzaje matryc oraz sposoby cięcia, udzieli instrukcji na co zwrócić uwagę podczas przenoszenia swojego rysunku na linoleum. Polecamy przynieść ze sobą szkice formatu A5 (z uwzględnieniem lustrzanego odbicia – szczególnie ważne w przypadku napisów), lub zdjęcia czy grafiki, które mogłyby Wam posłużyć jako inspiracja do stworzenia swojej pracy. Przy użyciu kalki maszynowej nanosimy rysunek na linoleum. Każdy uczestnik otrzymuje dłuta i przystępuje do samodzielnej pracy.

W drugim dniu
uczestnicy zapoznają się ze sposobami drukowania różnymi matrycami. Przez cały czas warsztatu będą doskonalić zagadnienia techniczne i poszukiwać najlepszych rozwiązań – ilości nakładanej farby, drukowania ręcznego i przy użyciu prasy walcowej. Wszystkie wydrukowane prace oraz matryce zabierane są do domu.

Ilość miejsc jest ograniczona, aby się zapisać dokonaj zakupu biletu. Cena zawiera wszystkie materiały, ciepłe napoje, ciacho i wodę. Uczestnicy zabierają do domu wykonane przez siebie prace oraz matryce.

Data: 28 i 29 września 2019 (sobota)
Godzina: 28 września: 10.00-15.30, 29 września: 11.00-14.00
Miejsce: Sklep Papierniczeni, ul. Limanowskiego 18, Kraków

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymują rabat na zakupy w naszym sklepie w dniu warsztatów w wysokości 10%.

Decydując się na zakup udziału w warsztatach, wyrażasz zgodę na filmowanie i wykonywanie zdjęć podczas warsztatów oraz na ich publikację w naszej stronie www i kanałach social media. 

Papierniczeni i HyggeBlog zapraszają Was na dwudniowe warsztaty z linorytu. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z najstarszą na świecie techniką druku – drukiem wypukłym.

Podobne produkty

Koszyk

Suma: 0.00 PLN