Jesteśmy Papierniczeni, ale co to właściwie znaczy? Chcemy podzielić się naszą pasją do papieru! Stąd narodził się pomysł na Papierniczonych – ludzi zwariowanych na punkcie papieru. W dobie nowych technologii i wszechobecnych ekranów, my lubimy sięgać do obiektów analogowych. Dotykać papieru, pisać po nim i odkrywać jego potencjał na nowo. 

Wyjątkowy sklep

Na Limanowskiego 18 w Krakowie jest nasze centrum dowodzenia i tutaj możecie nas najczęściej spotkać. To tu mieszczą się nasze biuro, sklep i pracownia. Często zapraszamy Was do niego na warsztaty i inne spotkania – obcujemy wtedy z papierem i wytwarzamy z niego papiernicze cuda. Można też nas odwiedzać bez okazji – obejrzeć notatnik, dotknąć papierowej okładki, przetestować przybory do pisania. Prowadzimy sklep internetowy i stacjonarny z wyjątkowymi przyborami do pisania, akcesoriami i wyrobami papierniczymi. 

Przeprowadzamy staranną selekcję, aby przedmioty dostępne w naszym sklepie były pięknie wykonane, miały ciekawy design i były funkcjonalne – wszystko dla codziennej przyjemności i wygody użytkowania.

Nasza pracownia

Tworzymy również autorskie linie notesów, które inspirowane są tradycyjnymi technikami introligatorskimi. Dbamy o to, aby były osadzone w świeżej, nowoczesnej estetyce. Wykonujemy ręcznie liczne prace introligatorskie, które nadają niepowtarzalnego charakteru naszym produktom. Ale również stale rozwijamy nasz park maszynowy, aby oferować coraz większą precyzję. Liczą się dla nas staranność wykonania i dopracowane detale.

Chcemy, żeby korzystanie z naszych notesów pomagało w codziennych sprawach, a odręczne pisanie dostarczało pozytywnych doznań.

Jak powstają nasze kolekcje?

Tworzenie notesów zaczynamy od szukania inspiracji i poszukiwania papierniczych potrzeb. Powolna ewolucja pomysłu przeradza się w projekt, na podstawie którego tworzymy prototypy naszego notesu. Jeżeli wszystko jest na swoim miejscu i zwyczajnie nam się podoba, to przystępujemy do kolejnego kroku. Wtedy cała uwaga przenosi się do naszej pracowni. Tam dbamy o to, aby każdy z nich był pięknie wykonany i aby korzystanie z niego było samą przyjemnością.

Wspieramy innych

Jesteśmy świadomi, że do produkcji papieru wykorzystuje się drzewa, dlatego zdecydowaliśmy się cyklicznie wspierać inicjatywy ekologiczne fundacji Las Na Zawsze. Fundacja ta zajmuje się ochroną dojrzałych lasów, a także sadzeniem nowych.

Ponadto na przestrzeni lat wsparliśmy rozmaitymi działaniami m.in. Polską Akcję Humanitarną, Otwarte Klatki i Stowarzyszenie Okno na Świat.

Ludzie

Papierniczeni od początku swojego istnienia jest małą, rodzinną manufakturą. Obecnie Papierniczony zespół tworzy dziesięć osób. Codziennie stawiamy sobie za cel dostarczanie pozytywnych emocji związanych z papierem.

Doradzamy, wysyłamy paczki, projektujemy i tworzymy notesy, organizujemy warsztaty – najlepiej jak potrafimy.
papierniczeni-zespol 2023

Papierniczeni w mediach

Nasza marka miała przyjemność pojawić się w wielu mediach – dziękujemy za zaproszenie!

zobacz naszą kolekcję

Tworzymy unikalne notesy, plannery, kalendarze i akcesoria biurowe. Poznaj nasze autorskie produkty!

więcej