Kaweco – kultowe przybory do pisania

Marki Kaweco chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, ale jakoś nie możemy się oprzeć pokusie. Jak to się stało, że od tylu lat święci triumfy jednego z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych producentów przyborów do pisania? Spróbujemy dziś odpowiedzieć na to pytanie. Zapnijcie pasy, musimy się cofnąć w czasie!

Krok w przeszłość, czyli trochę historii

Korzenie marki sięgają roku 1883, kiedy to rozpoczęła swoją działalność jako Heidelberg Dip Pen Factory. Założona przez Ludwiga Kocha i Rudolfa Webera, firma przez ponad sto lat doskonaliła swoje przybory piśmiennicze. Tym nazwiskom marka zawdzięcza też swoją finalną nazwę – Kaweco (Koch, Weber, Compagnie).

Oryginalnie, Kaweco skupiało się na produkcji piór wiecznych i ołówków. Ich pierwszy spektakularny sukces nastąpił wraz z wydaniem serii Sport w 1913 roku. Te kieszonkowe pióra zostały zaprojektowane z myślą o mobilności i szybko stały się hitem wśród żołnierzy i podróżujących podczas I wojny światowej.Obecnie pióra, długopisy i ołówki z serii Sport to prawdziwe ikony Kaweco. Kultowy kształt korpusu o przekroju ośmiokąta jest rozpoznawalny od dekad i są to najchętniej wybierane przybory piśmiennicze tej marki.

Chude lata i czas odrodzenia

W 1980 roku trudności finansowe doprowadziły do zamknięcia drzwi Kaweco. Ale nie na długo! Na scenie historii pojawił się prawdziwy zajawkowicz i pasjonat piór wiecznych – Michael Gutberlet. Gdy uzupełnił swoją imponującą kolekcję o pióro Kaweco Sport, uznał, że ten innowacyjny projekt zasługuje na drugie życie. W 1994 roku nabył prawa do nazwy Kaweco i wprowadził na rynek odświeżoną serię Sport, inspirowaną wzorem z 1935 roku.

Znajomość rynku piśmienniczego pozwoliła Gutberletowi podjąć szereg decyzji, które uwolniły przybory Kaweco z zakurzonych sklepów ze starociami i spopularyzowały je na całym świecie. Nie tylko jako doskonałe narzędzia do pisania, ale też kultowe gadżety, które świetnie prezentują się w dłoni i na biurku. Dziś, po perypetiach i historycznych turbulencjach, Kaweco cieszy się reputacją jednej z najbardziej renomowanych marek w swojej dziedzinie.

Kultowe projekty – na luzie i z klasą

Współczesna popularność Kaweco to zasługa nie tylko ich długiej tradycji, ale też bogatego portfolio świetnie zaprojektowanych narzędzi do pisania. Oto kilka z nich, które z dumą eksponujemy w naszym sklepie:

Kaweco Sport – do kieszonki i w drogę!
Kaweco Sport to najbardziej rozbudowana seria. Pod jej skrzydłami znajdziesz krótkie pióra, długopisy i ołówki wykonane z rozmaitych materiałów: tworzywa sztucznego, wytrzymałego aluminium, mosiądzu i brązu. Dwa ostatnie w kontakcie ze skórą i powietrzem z czasem pokryją się patyną i nabiorą indywidualnego charakteru. I ten ponadczasowy kształt! Nasi klienci zawsze są pod ogromnym wrażeniem, gdy dowiadują się, że ten projekt ma już ponad 100 lat.

zobacz kolekcję Kaweco Sport

Kaweco Liliput i Supra – wytrawny minimalizm
Szalenie ciekawymi projektami marki są też przybory z serii Liliput – to jedne z najmniejszych piór wiecznych na świecie! Zakręcone pióro ma długość zaledwie 97 mm i można je skryć w dłoni, ale po otwarciu i przełożeniu zatyczki zyskuje rozmiar wygodnego i wyjątkowo smukłego narzędzia do pisania. My pokochaliśmy go za prostotę – pozbawiony wszelkich ozdób i udziwnień kształt sprawia, że Liliput jest unikalną pozycją na rynku.

Z czasem Liliput doczekał się większego brata – Kaweco Supra. Pióro to ma większą objętość i posiada odkręcaną tulejkę, która umożliwia wydłużenie go o dodatkowe 3 cm. To doskonałe narzędzie dla osób, którym podoba się wzór Liliputa, ale nie odpowiada im jego urocza (nie)wielkość.

zobacz kolekcję Kaweco Liliput i Supra

Kaweco Perkeo – klasyczny kształt w lekkim wydaniu
Kaweco Perkeo swoje pierwsze kleksy stawiało w formie piór maczanych. Z czasem projekt ewoluował i odrodził się w postaci klasycznych piór kulkowych i na atrament. Szczególną popularnością cieszą się wśród najmłodszych użytkowników i osób, które dopiero oswajają się z piórami. Są lekkie, kolorowe, a ich ergonomiczny kształt sprawia, że długo nie mamy ochoty wypuszczać ich z dłoni!

zobacz kolekcję Kaweco Perkeo

Jeśli nie masz pewności, czy wybrać pióro wieczne, kulkowe, czy długopis, przeczytaj nasz artykuł, w którym podpowiadamy, jak wybrać dla siebie idealne narzędzie.

Słówko o akcesoriach

Bogata oferta Kaweco zawiera też rozmaite akcesoria dedykowane konkretnym modelom piór, długopisów i ołówków. Są wśród nich kolorowe atramenty, konwertery (świetna alternatywa dla klasycznych nabojów!), klipsy umożliwiające przymocowanie pióra do notatnika, skórzane etui czy metalowe piórniki. Dla ułatwienia, przygotowaliśmy listę z akcesoriami pasującymi do poszczególnych serii Kaweco.

Zobacz akcesoria do piór wiecznych:
- Kaweco Sport
- Kaweco Liliput
- Kaweco Supra
- Kaweco Perkeo

Co wyróżnia markę Kaweco?

Ponadczasowość
Projekty Kaweco wykraczają poza trendy i czas – są niebanalne i świeże. Ich przybory do pisania tworzone są z myślą o długowieczności i stają się cennymi przedmiotami, które mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Niemiecka jakość
Niezachwiane przywiązanie do jakości sprawia, że każde pióro Kaweco dostarcza doskonałych wrażeń podczas pisania. Instrumenty tej marki montowane są przez wykwalifikowanych rzemieślników z dbałością o najdrobniejszy detal. To w połączeniu z wysoką jakością materiałów sprawia, że produkty Kaweco są świadectwem wielkiego kunsztu!

Innowacyjność
Choć firma hołduje tradycji, nie boi się eksperymentować z nowymi technologiami i materiałami, tworząc przybory do pisania idealnie wpisujące się w dzisiejsze potrzeby i oczekiwania użytkowników. Sama oferta Kaweco jest bardzo szeroka – od prostych modeli z tworzywa sztucznego dla początkujących, po luksusowe, zdobione srebrem i złotem wersje dla koneserów.

Zrównoważona produkcja
W dobie jednorazowych produktów i masowej produkcji, Kaweco promuje odpowiedzialne praktyki, wykorzystując materiały z recyklingu i stosując procesy produkcyjne zmniejszające ilość odpadów. To zobowiązanie rezonuje z wartościami świadomych ekologicznie konsumentów!

Przybory Kaweco – nieodłączni towarzysze pisania

Narzędzia piśmiennicze Kaweco od ponad wieku inspirują do tworzenia własnych historii i wyrażania swojego indywidualnego stylu. W ciągu lat firma Kaweco Pen Company przeszła liczne transformacje, adaptując się do zmieniających się trendów i potrzeb użytkowników, ale zawsze pozostaje wierna swojej misji – dostarczania nadzwyczajnej jakości przyborów do pisania. I naszym zdaniem wychodzi jej to znakomicie <3

Tekst: Lena Pilarczyk

Nowości

Zobacz ostatnio dodane produkty i odkryj świeże papiernicze inspiracje.

więcej