Piórnik, etui, organizer – gdzie trzymać przybory do pisania?

Czy Twoje ulubione pióro fruwa bezwiednie po biurku jak dmuchawiec na wietrze? Nasze papierniczone sumienie nie może na to pozwolić. Wspólnie znajdziemy mu przytulny kąt. Zdradzimy też faworytów, którzy zagrzali miejsce w naszej pracowni.

Dobór piórnika lub etui na przybory do pisania to dylemat, przed którym stoi wielu z nas. Wybierz taki, który pasuje do Twojego gustu, codziennych zajęć i stylu życia. Mamy nadzieję, że ten przewodnik rozwieje Twoje wątpliwości!

Zobacz kolekcję akcesoriów do przechowywania przyborów do pisania.

Stary, dobry piórnik

Jeśli lubisz mieć pod ręką wszystkie ulubione pisadła, dobrym rozwiązaniem będzie piórnik. Jego zaletą jest to, że mieści kilkanaście przyborów do pisania o różnych wymiarach. Wybór piórników jest ogromny! W biurze Papierniczonych króluje etui z pulpy makulaturowej od Midori. Uwielbiamy go za ciekawą formę i łatwość w codziennym użytkowaniu. Polecamy też bawełniane piórniki z japońskiej manufaktury The Superior Labor. Są wykonane z naturalnego, bardzo wytrzymałego płótna, nigdy nie wyjdą z mody i posłużą nam przez długie lata. Oprócz tego propozycją w stylu retro są puszki Kaweco. Budzą skojarzenia ze szkolnymi piórnikami używanymi przez naszych rodziców. Solidne puszki wyposażone są w czarną, miłą w dotyku wyściółkę, na której zmieszczą się dwa przybory do pisania. Ale jeśli masz więcej pisadeł, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyciągnąć wyściółkę – to znacznie zwiększy ilość wolnego miejsca.

Ponadczasowe skórzane etui

Coś dla wielbicieli klasyki – skórzane etui. Ich ponadczasowy charakter sprawia, że nigdy się nie znudzą. Skóra naturalna szlachetnie się starzeje i przy odpowiedniej pielęgnacji posłuży lata. Jeśli posiadasz przybory do pisania Kaweco Sport, idealnym rozwiązaniem są krótkie etui, skrojone pod te poręczne pióra i długopisy. Na przybory do pisania o innych długościach dobrze sprawdzą się etui wrocławskiej manufaktury Hugbag. Jeśli skóra naturalna nie jest dla Ciebie, dobrym rozwiązaniem będzie ekoskóra. Ystudio wykonuje swoje etui z TRNEX, czyli syntetycznej skóry, której produkcja jest przyjazna środowisku. Zmieści się w nich jedno ulubione pióro, długopis lub ołówek.

Notes i pióro – nieodłączna para

Praktycznym rozwiązaniem są klipsy i gumki na przybory do pisania, które zamontujesz na notes. Nie zajmują miejsca w plecaku, a ulubione pióro masz zawsze pod ręką. Kolorowe gumki czeskiej marki Papelote ożywią Twój notes i zaopiekują się przyborami do pisania. Bardziej klasycznym rozwiązaniem są uchwyty, które doczepisz do okładki notesu. Dzięki sprężynce zmieszczą się w nim długopisy o różnych średnicach. Marka Kaweco stworzyła własne klipsy, które przymocują pióra do plannera lub kieszeni.

Szlachetny akcent w domowym biurze

Jeśli dużo pracujesz w biurze, świetnym rozwiązaniem są podstawki na biurko. Dzięki nim przybory do pisania są łatwo dostępne, uporządkowane i pięknie wyeksponowane. Drewniane organizery ozdobią też otoczenie. Minimalistyczne, dębowe podstawki odnajdą się w każdej przestrzeni roboczej – u nas sprawdzają się bezbłędnie.

Wszystkie przybory do przechowywania piór i długopisów mają swoje zalety – ważne, żeby odpowiadały Twoim potrzebom. Piórniki i etui sprawdzą się lepiej, gdy wrzucasz je do plecaka i nie odstępują Cię na krok. Jeśli często korzystasz z jednego, ulubionego długopisu, wypróbuj klipsy doczepiane do notesu. Dębowa podstawka idealnie sprawdzi się w domowym biurze. Miłego notowania!

Zobacz kolekcję akcesoriów do przechowywania przyborów do pisania.

Tekst: Ilona Machulska
Zdjęcia: Magdalena Konik-Machulska