Zeszyt na Twoje pasje

Twój notes szuka przeznaczenia? Dobrze się składa, bo przed Tobą trzecia część cyklu wpisów z pomysłami, na co wykorzystać zgromadzone notatniki. Poprzednio mówiliśmy o notesach sprzyjających dobremu samopoczuciu. Dzisiaj porozmawiamy o zeszytach wspierających nasze pasje i zainteresowania.

Przepiśnik

W byciu dorosłym najgorsze jest to, że ciągle trzeba się zastanawiać, co ugotować na obiad. Jeśli ten odwieczny dylemat przerasta i Ciebie, możesz spróbować go ugłaskać, tworząc notes z ulubionymi przepisami. Bez względu na to, czy jesteś światowej sławy kuchmistrzem, czy fachowcem w przypalaniu herbaty – w przepiśniku przechowasz wszystkie receptury ułatwiające dorosłe życie.

Szkicownik z podróży małych i dużych

Najlepsza pamiątka z wakacji <3 Małe rysuneczki jedzenia, szkice odwiedzonych miejsc albo ilustrowane zabawy z mozaikami zainspirowanymi kafelkami z kamienicy w Walencji. Wedle uznania możesz dodać opisy, podpisy, magiczne słówka, cytaty albo wklejki z przechowanych w podróży bibelotów. Nie musisz wcale podróżować do innego kraju, żeby stworzyć taki szkicownik. Kto wie, jakie przygody mogą Cię spotkać w drodze do Biedronki?

Zeszyt z kulturką w tle

Czyli miejsce na wszystko, co inspiruje Cię w sztuce albo szczególnie Cię zachwyca. To mogą być wspomnienia z wystaw, koncertów, premier filmowych i spektakli, ale też recenzje wydarzeń kulturalnych, opis emocji i wrażeń, jakie wywołały i wszystko, co chcesz z nich zapamiętać i co po latach pozwoli Ci przeżyć je raz jeszcze.

Notes rośliniary

Każdej rośliniarze zależy na szczęściu i długowieczności swych zielonych towarzyszy. W takim zeszycie możesz notować szczegóły dotyczące konkretnych rodzajów roślin i jak zaspokoić ich indywidualne potrzeby. Jak i kiedy podlewać, czym pryskać, gdzie ustawić, które rośliny chronić przed kotami i odwrotnie…przed którymi chronić koty. Uff, przydałoby się gdzieś tę wiedzę tajemną porządnie rozpisać!

Book Journal

Jeśli Twoją supermocą jest nałogowe czytanie książek, załóż notatnik, któremu opowiesz o swoich literackich przygodach. Stwórz w nim listę książek przeczytanych i tych, które wciąż czekają na swoją kolej. Podziel się wrażeniami z lektury, a jeśli nie przepadasz za długimi wpisami, stwórz słowa-klucze, którymi opiszesz poszczególne tytuły. Dzięki takiemu notesowi poznasz lepiej swój gust czytelniczy, kolejka książek do przeczytania stanie się bardziej świadoma, a co za tym idzie – po drodze spotka Cię mniej rozczarowań. Taki notes będzie też świetny dla miłośników filmów, seriali czy muzyki. 

Notatnik pełen wiedzy

Albo inaczej: prywatny asystent Twojego mózgu. To taki notes, w którym gromadzi się najważniejsze informacje na jeden lub więcej tematów. Może specjalizujesz się w dziedzinie, w której trzeba trzymać rękę na pulsie i stale się szkolić? A może Twoje zainteresowania są tak rozbudowane, że zaczęły zakładać W Twoim mózgu kolonie i żyć własnym życiem? Prowadzenie tego notesu w formie analogowej wymusza na nas krytyczną selekcję najistotniejszych i najbardziej przydatnych informacji. A nasza głowa chętniej odpoczywa ze świadomością, że nie musi o wszystkim pamiętać.

Tekst: Lena Pilarczyk
Zdjęcia: @la_glina

Nowości

Zobacz ostatnio dodane produkty i odkryj świeże papiernicze inspiracje.

więcej